Статистика
Всего в нашей базе более 4 327 663 вопросов и 6 445 976 ответов!

скажіть, про доцільність використання мушки дрозофіли, як об"єктадля генетичних досліджень, та значення вивчення мутацій у живій природі?

10-11 класс

Zagzon 10 янв. 2017 г., 7:34:28 (7 лет назад)
Рейтинг
+ 0 -
0 Жалоба
+ 0 -
Milkovskaya99
10 янв. 2017 г., 8:27:31 (7 лет назад)

 

Плодових мушок легко вивчати протягом усього їхнього життя.Вона легко розводиться у неволі,життєвий цикл становить 10-20 діб.за період одна самка дає близько 400 потомків.У клітинах слинних залоз личинок дрозофіл є гігантські хромосоми, дуже 3ручні для досліджень,оскількы не потребують мікроскопыв з надто великим збільшенням

Ответить

Другие вопросы из категории

У человека ген вызывающий одну из форм наследственной глухонемоты рецессивный по отношению к гену нормального слуха. От брака глухонемой женщины с

нормальным мужчиной родился глухонемой ребенок. Определить генотипы всех членов семьи.

помогите пожалуйста )) признаки. ракообразных. паукообразных. и насекомых

нужно покров тела их симметрия тела , количество ног, щюпалец , дыхательная система , половая система , зрение ( глаза описать ) и место обитания
Зарание спасибо ))

Читайте также

II.Завдання на встановлення відповідності

1.Виберіть властиві притаманні різниим видам мінливості
Тип мінливості Властивості
А.Модифікаційна 1.Набуті ознаки можуть успадковуватися
Б Мутаційна 2.Нові поєднання алелів у генотипі нащадків
В Комбінативна 3. Одночасний прояв усіх алельних генів у фенотипі
Г Корелятивна 4.Набуті зміни можуть зникати протягом життя особини
5.зміна одних ознак викликає зміни пов'язаних з ними інших
2. Виберіть властивості притаманні модифікаціям мутаціям та комбінативній мінливості
Тип мінливості Властивості
А Модифікаційна 1 Нові поєднання алелів у хромосомі унаслідок процесу кросинговеру
Б Мутаційна 2.Вплив генів материнського організму через цитоплазму яйцеклітини
В Комбінативна 3.Набуті зміни зазвичай мають адаптивне значення
4.Ступінь вираження змін не залежить від сили і тривалості дії їх чинника
3.Встановіть відповідність між видами мутагенів та їхніми прикладами
Види мутагенів Приклади
А Хімічні 1 Ультрафіолетові промені
Б Фізичні 2 Мобільні групи нуклеотидів здатних переміщуватись у межіх хромосоми
В Біологічні 3 Віруси
4 Іприт

1.Користуючись таблицею генетичного коду,напишіть можливу полідовність нуклеотидів у гені,що кодує пептид з такою послідовністю залишків амінокислот:

арг-фен-мет-сер-рте-лей-тир-цис-фла-вал-арг
2. Користуючись таблицею генетичного коду,напишіть антикодони тих тРНК,які знадобляьбся для синтезу з такою послідовністю залишків амінокислот:
глі-асп-асн-глн-глу-вал-фен-мет-тир

помогите решить задачи(любіе которіе знаеете срочно пожалуста ,завтра контрольная Задачі на визначення груп крові людини

1. Гомозиготна мати має групу крові А(II), гомозитний батько В(III). Які групи крові можуть мати їхні діти?

2. Ген третьої групи крові (IВ) домінує над геном IО. Гетерозиготний чоловік, який має III групу крові, одружився з жінкою, яка має I групу крові. Визначте можливі генотипи й фенотипи їхніх дітей.

3. У хлопчика О(I) група крові, у його сестри - АВ(IV). Визначте групи крові та генотипи їхніх батьків.

4. У пологовому будинку переплутали хлопчиків. Батьки першої сім`ї мають О(I) і A(II) групи крові, а батьки другої – A(IIе) і AB(IV) групи крові. Аналізами встановлено, що в дітей О(I) і AB(IV) групи крові. Визначте, хто чий син.

5. У карооких батьків двоє блакитнооких дітей мають I і IV групи крові, а двоє карооких –II і III. Карий колір очей домінує над блакитним і визначається аутосомним геном. Яка ймовірність народження в цій сім`ї блакитноокої дитини з I групою крові?

6. Жінка гетерозиготна за А(II) групою крові вийшла заміж за чоловіка з AB(IV) групою крові. Які групи крові матимуть їхні діти?

7. Батько має I групу крові, мати-IV. Їх дочка одружилася з юнаком, який має III групу крові (ВО). Від цього шлюбу народилися діти з I-ю, II-ю і IV-ю групами крові. Визначте групу крові матері. Чи можливе народження від цього шлюбу дитини з III групою крові?

8. Групи крові системи АВО залежать від трьох алелей гена I, які позначені символами IА, IВ, IО. Визначте генотипи батьків, якщо в їхніх дітей всі чотири групи крові.

9. Від шлюбу між чоловіком з групою крові АВ і жінкою з групою крові А народилося троє дітей з групами крові В, АВ і О. Визначте генотипи батьків і дітей. Чи немає в цих даних чогось такого, що викликає сумнів?

10. Під час розгляду cудової справи про батьківство встановлено, що в дитини IV група крові, у матері -II група, а в імовірного батька - I група крові. До якого висновку повинен прийти судмедексперт?

11. Чоловік, хворий на гемофілію, взяв шлюб із жінкою, батько якої був гемофіліком. Встановіть ймовірність народження в цій родині хворих на гемофілію дітей. здоровою жінкою, гетерозиготною за цією ознакою. Визначте імовірність народження дітей з нормаль

12. У людини відсутність потових залоз зумовлена рецесивною алеллю, локалізованою в Х-хромосомі. Чоловік, у якого відсутні потові залози, одружився зі ними потовими залозами.

13. Надмірне оволосіння вушних раковин (гіпертрихоз) зумовлене геном, локалізованим у У-хромосомі. Яка ймовірність народження дитини з такою ознакою, якщо її має батько?

14. Жінка з нормальним зором, батько якої був дальтоніком, одружилась з чоловіком, що має гіпертрихоз вушних раковин і нормальний зір. Яка ймовірність народження в них сина, що матиме ці аномалії?

15. Ген забарвлення очей у мухи дрозофіли в Х-хромосомі. Ген червоних (нормальних) очей (W) домінує над геном білих (w). Визначте фенотип і генотип гібридів F1, якщо схрестили білооку самку з червонооким самцем?

16. У людини домінантний ген P, що визначає стійкий рахіт, зчеплений зі статтю. Яка вірогідність народження хворих дітей у жінки, гетерозиготної за геном рахіту?

Задачі з генетики

1. При схрещування високорослого помідора із карликовим усе потомство в F1мало високе стебло. Але в F2 серед 35800 одержаних кущів помідорів 8950 були карликовими. Скільки гомозиготних рослин є серед гібридів F2?

2. Одна з рослин пшениці має червоне колосся( домінантна ознака) і невилягаюче стебло (рецесивна ознака), а інша - біле колосся (рецесивна ознака) і вилягаюче стебло(домінантна ознака). Обидві рослини є гетерозиготними за одним із генів. Скільки відсотків гібридів з білим колоссям і невилягаючим стеблом буде одержано при схрещування цих рослин?

3. У сім`ї, де обоє батьків мали нормальний слух і в одного з них було пряме волосся, а в іншого – кучеряве, народилися діти: глуха з прямим волоссям і кучерява з нормальним слухом. Яка вірогідність народження глухої кучерявої дитини в цій сім`ї, якщо відомо, що нормальний слух і кучеряве волосся – ознаки домінантності?

4. У гороху гладенька форма насіння домінує над зморшкуватою, а високо рослість над низькорослістю. Обидві ознаки успадковуються незчеплено. Схрестили 2 гомозиготні рослини – високу зі зморшкуватим насінням і низькорослу – з гладеньким. Надалі гібриди розмножувались самозапиленням. В F2 одержано 1760 особин. Скільки серед них теоретично має бути високих рослин зі зморшкуватим насінням?

5. У дурману пурпурове забарвлення квіток (Р) домінує над білим (р), а колючі коробочки (D) – над гладенькими (d). Рослину з пурпуровими квітками і гладенькою коробочкою схрестили з такою, що має білі квіти і колючі коробочки. Одержали 320 рослин з пурпуровими квітами і колючими коробочками і 312 рослин з пурпуровими квітами і гладенькими коробочками. Визначте генотипи батьківських форм.

6. У гороху гладенька форма насіння домінує над зморшкуватою, а високо рослість над низькорослістю. Обидві ознаки успадковуються незчеплено. Схрестили 2 гомозиготні рослини – високу зі зморшкуватим насінням і низькорослу – з гладеньким. Надалі гібриди розмножувались самозапиленням. В F2 одержано 2670 особин. Скільки серед них теоретично має бути високих рослин з гладеньким насінням?

Запитання відкритого рівня

1. Охарактеризуйте всі закони Г. Менделя, визначте їх статистичні основи.

2. Охарактеризуйте явище зчепленого успадкування. Хромосомна теорія спадковості.

3. Опишіть види статевого та нестатевого розмноження. Наведіть приклади.

4. Мутагени. Причини мутацій.

5. Охарактеризуйте етапи ембріонального розвитку тварин.

Послідовність нуклеотидів у ланцюзі ДНК:

-ТАЦ-ААЦ-ЦТА-ТТЦ-АТТ-

Визначте й запишіть:

а) Послідовність нуклеотидів в іРНК після транскрипції:________________

б) Антикодони тРНК, що є комплементарними кодонам цієї іРНК:_____,____,____,____,_____

в)Амінокислотну послідовність первинної структури білка, яку кодуе ця іРНК:_________________

г) Кількість кодових триплетів _______, стоп-кодонів_________.

Кількість амінокислот у цьому поліпептиді__________________



Вы находитесь на странице вопроса "скажіть, про доцільність використання мушки дрозофіли, як об"єктадля генетичних досліджень, та значення вивчення мутацій у живій природі?", категории "биология". Данный вопрос относится к разделу "10-11" классов. Здесь вы сможете получить ответ, а также обсудить вопрос с посетителями сайта. Автоматический умный поиск поможет найти похожие вопросы в категории "биология". Если ваш вопрос отличается или ответы не подходят, вы можете задать новый вопрос, воспользовавшись кнопкой в верхней части сайта.