Статистика
Всего в нашей базе более 4 327 663 вопросов и 6 445 976 ответов!

які функції притаманні статевому та нестатевому поколінням при здійсненні складних життєвих циклів

10-11 класс

Shaste38 13 окт. 2014 г., 16:45:12 (9 лет назад)
Рейтинг
+ 0 -
0 Жалоба
+ 0 -
нелькин
13 окт. 2014 г., 19:06:48 (9 лет назад)

Половому поколению присущи функции размножения(Как ни странно!), а бесполому всякие разные, в том числе образования колоний и расселения

+ 0 -
Cotownickita20
13 окт. 2014 г., 20:10:48 (9 лет назад)

будь ласкаааааааааа

+ 0 -
Rix12345600
13 окт. 2014 г., 23:10:01 (9 лет назад)

аууууууууууу

+ 0 -
Bazarov04333
14 окт. 2014 г., 1:54:12 (9 лет назад)

ХЕЛП МІ!

Ответить

Читайте также

помогите решить задачи(любіе которіе знаеете срочно пожалуста ,завтра контрольная Задачі на визначення груп крові людини

1. Гомозиготна мати має групу крові А(II), гомозитний батько В(III). Які групи крові можуть мати їхні діти?

2. Ген третьої групи крові (IВ) домінує над геном IО. Гетерозиготний чоловік, який має III групу крові, одружився з жінкою, яка має I групу крові. Визначте можливі генотипи й фенотипи їхніх дітей.

3. У хлопчика О(I) група крові, у його сестри - АВ(IV). Визначте групи крові та генотипи їхніх батьків.

4. У пологовому будинку переплутали хлопчиків. Батьки першої сім`ї мають О(I) і A(II) групи крові, а батьки другої – A(IIе) і AB(IV) групи крові. Аналізами встановлено, що в дітей О(I) і AB(IV) групи крові. Визначте, хто чий син.

5. У карооких батьків двоє блакитнооких дітей мають I і IV групи крові, а двоє карооких –II і III. Карий колір очей домінує над блакитним і визначається аутосомним геном. Яка ймовірність народження в цій сім`ї блакитноокої дитини з I групою крові?

6. Жінка гетерозиготна за А(II) групою крові вийшла заміж за чоловіка з AB(IV) групою крові. Які групи крові матимуть їхні діти?

7. Батько має I групу крові, мати-IV. Їх дочка одружилася з юнаком, який має III групу крові (ВО). Від цього шлюбу народилися діти з I-ю, II-ю і IV-ю групами крові. Визначте групу крові матері. Чи можливе народження від цього шлюбу дитини з III групою крові?

8. Групи крові системи АВО залежать від трьох алелей гена I, які позначені символами IА, IВ, IО. Визначте генотипи батьків, якщо в їхніх дітей всі чотири групи крові.

9. Від шлюбу між чоловіком з групою крові АВ і жінкою з групою крові А народилося троє дітей з групами крові В, АВ і О. Визначте генотипи батьків і дітей. Чи немає в цих даних чогось такого, що викликає сумнів?

10. Під час розгляду cудової справи про батьківство встановлено, що в дитини IV група крові, у матері -II група, а в імовірного батька - I група крові. До якого висновку повинен прийти судмедексперт?

11. Чоловік, хворий на гемофілію, взяв шлюб із жінкою, батько якої був гемофіліком. Встановіть ймовірність народження в цій родині хворих на гемофілію дітей. здоровою жінкою, гетерозиготною за цією ознакою. Визначте імовірність народження дітей з нормаль

12. У людини відсутність потових залоз зумовлена рецесивною алеллю, локалізованою в Х-хромосомі. Чоловік, у якого відсутні потові залози, одружився зі ними потовими залозами.

13. Надмірне оволосіння вушних раковин (гіпертрихоз) зумовлене геном, локалізованим у У-хромосомі. Яка ймовірність народження дитини з такою ознакою, якщо її має батько?

14. Жінка з нормальним зором, батько якої був дальтоніком, одружилась з чоловіком, що має гіпертрихоз вушних раковин і нормальний зір. Яка ймовірність народження в них сина, що матиме ці аномалії?

15. Ген забарвлення очей у мухи дрозофіли в Х-хромосомі. Ген червоних (нормальних) очей (W) домінує над геном білих (w). Визначте фенотип і генотип гібридів F1, якщо схрестили білооку самку з червонооким самцем?

16. У людини домінантний ген P, що визначає стійкий рахіт, зчеплений зі статтю. Яка вірогідність народження хворих дітей у жінки, гетерозиготної за геном рахіту?

Задачі з генетики

1. При схрещування високорослого помідора із карликовим усе потомство в F1мало високе стебло. Але в F2 серед 35800 одержаних кущів помідорів 8950 були карликовими. Скільки гомозиготних рослин є серед гібридів F2?

2. Одна з рослин пшениці має червоне колосся( домінантна ознака) і невилягаюче стебло (рецесивна ознака), а інша - біле колосся (рецесивна ознака) і вилягаюче стебло(домінантна ознака). Обидві рослини є гетерозиготними за одним із генів. Скільки відсотків гібридів з білим колоссям і невилягаючим стеблом буде одержано при схрещування цих рослин?

3. У сім`ї, де обоє батьків мали нормальний слух і в одного з них було пряме волосся, а в іншого – кучеряве, народилися діти: глуха з прямим волоссям і кучерява з нормальним слухом. Яка вірогідність народження глухої кучерявої дитини в цій сім`ї, якщо відомо, що нормальний слух і кучеряве волосся – ознаки домінантності?

4. У гороху гладенька форма насіння домінує над зморшкуватою, а високо рослість над низькорослістю. Обидві ознаки успадковуються незчеплено. Схрестили 2 гомозиготні рослини – високу зі зморшкуватим насінням і низькорослу – з гладеньким. Надалі гібриди розмножувались самозапиленням. В F2 одержано 1760 особин. Скільки серед них теоретично має бути високих рослин зі зморшкуватим насінням?

5. У дурману пурпурове забарвлення квіток (Р) домінує над білим (р), а колючі коробочки (D) – над гладенькими (d). Рослину з пурпуровими квітками і гладенькою коробочкою схрестили з такою, що має білі квіти і колючі коробочки. Одержали 320 рослин з пурпуровими квітами і колючими коробочками і 312 рослин з пурпуровими квітами і гладенькими коробочками. Визначте генотипи батьківських форм.

6. У гороху гладенька форма насіння домінує над зморшкуватою, а високо рослість над низькорослістю. Обидві ознаки успадковуються незчеплено. Схрестили 2 гомозиготні рослини – високу зі зморшкуватим насінням і низькорослу – з гладеньким. Надалі гібриди розмножувались самозапиленням. В F2 одержано 2670 особин. Скільки серед них теоретично має бути високих рослин з гладеньким насінням?

Запитання відкритого рівня

1. Охарактеризуйте всі закони Г. Менделя, визначте їх статистичні основи.

2. Охарактеризуйте явище зчепленого успадкування. Хромосомна теорія спадковості.

3. Опишіть види статевого та нестатевого розмноження. Наведіть приклади.

4. Мутагени. Причини мутацій.

5. Охарактеризуйте етапи ембріонального розвитку тварин.

1.укажіть у якому випадку не відбувається запліднення : А. самозапилення Б. перехресне запилення В. партеногенез Г.

гермафродитизм

2. Укажіть як називаються чоловічі статеві органи водоростей:

А. архегонії

Б. антеридії

В. ендосперм

Г. гаметанії

3. укажіть з чого складається насінина:

А. з ендосперму

Б. з центральної клітини

В. із зародка

Г. зародка і ендосперму

4. Укажіть у чому полягає механізм реалізації спадкової інформації:

А. у різноманітності генів

Б. у різноманітності фенотипів

В. у диференціальній активності генів

Г. у модифікаційній мінливості

5. укажіть який період визнають як онтогенез:

А. від зиготи до народження

Б. від зиготи до зиготи

В. від зиготи до смерті

Г. від народження до статевого дозрівання

6. Укажіть для якої із зазначених груп тварин не характерні личинкові стадії:

А. губки

Б. членистоногі

В. земноводні

Г. птахи

7. укажіть ознаку характерну для росту тварин:

А. ріст верхівкою

Б. ріст усім тілом

В. ріст протягом усьго життя

Г. ріст у товщину

8. укажіть який із зазначених видів організмів має найдовший період життя:

А. полярний кит

Б.собака

В. гриф

Г. ящірка прудка

9. укажіть у яких росин стадії гаметофіта довша за стадію спорофіта:

А. папоротей

Б. плавунів

В. хвощів

Г. мохів

10. укажіть наслідком чого є здатність організмів до регенерації:

А. особливостей їх генотипу

Б. тотипотентності клітин

В. незакінченості онтогенезу

Г. незавершеності онтогенезу

11. укажіть як ще називають однояйцевих близнюків:

А. монозиготними особинами

Б. полізиготними особинами

В. лінійними особинами

Г. напівсибсами

12. укажіть на якому тижні вагітності людський зародок починають називати плодом:

А. третьому

Б. дев`ятому

В. дванадцятому

Г. п`ятнадцятому.

13. установіть відповідність між видом організму та особливостями його життєвого циклу:

А. медузи Б. печінковий сисун

В. миша хатня Г. мох

1) домінування спорофіта над гаметофітом

2) статева і нестатева фази розвитку

3) гермафродитна стадія дорослих особин і

партеногенетична стадія личинок

4) партеногенетична стадія дорослих особин і гермафродитна стадія личинок

5) простий життєвий цикл

14. установіть правильну послідовність етапів ембріонального розвитку ланцетника та стадії його раннього ортогенезу:

А. перший етап Б. другий етап

В. третій етап Г. четвертий етап

1) Органи 2) зародкові листки

3) морула 4) бластула 5) гастула

15. Установіть правильну послідовність етапів ембріогенезу:

А. диференціація клітин

Б. утворення тканин

В. послідовні поділи зиготи

Г. утворення багатоклітинного зародка.

Встановіть відповідність між організмами та чергуванням різних поколінь: А. Дафнія Б.Аурелія В.Печінковий сисун. Г.Круглий черв рабдіас жабьчий

1.Гермафродитне та партеногенетичне. 2.Роздільностатеве та партеногенетичне 3. Роздільностатеве та нестатеве 4.Гермафродитне та нестатеве 5.Гермафродитне та роздільностатеве

Один сорт гороху має червоні квіти та зморщене насіння , а інший сорт - білі квіти та гладке насіння . Білі квіти та гладке насіння - рецесивні ознаки.Я

кий відсоток рослин із білими квітками та зморщеним насінням очікується в другому поколінні від схрещування цих сортів?

1.укажіть у якому випадку не відбувається запліднення : А. самозапилення Б. перехресне запилення В. партеногенез Г. гермафродитизм 2. Укажіть як

називаються чоловічі статеві органи водоростей: А. архегонії Б. антеридії В. ендосперм Г. гаметанії 3. укажіть з чого складається насінина: А. з ендосперму Б. з центральної клітини В. із зародка Г. зародка і ендосперму 4. Укажіть у чому полягає механізм реалізації спадкової інформації: А. у різноманітності генів Б. у різноманітності фенотипів В. у диференціальній активності генів Г. у модифікаційній мінливості 5. укажіть який період визнають як онтогенез: А. від зиготи до народження Б. від зиготи до зиготи В. від зиготи до смерті Г. від народження до статевого дозрівання 6. Укажіть для якої із зазначених груп тварин не характерні личинкові стадії: А. губки Б. членистоногі В. земноводні Г. птахи 7. укажіть ознаку характерну для росту тварин: А. ріст верхівкою Б. ріст усім тілом В. ріст протягом усьго життя Г. ріст у товщину 8. укажіть який із зазначених видів організмів має найдовший період життя: А. полярний кит Б.собака В. гриф Г. ящірка прудка 9. укажіть у яких росин стадії гаметофіта довша за стадію спорофіта: А. папоротей Б. плавунів В. хвощів Г. мохів 10. укажіть наслідком чого є здатність організмів до регенерації: А. особливостей їх генотипу Б. тотипотентності клітин В. незакінченості онтогенезу Г. незавершеності онтогенезу 11. укажіть як ще називають однояйцевих близнюків: А. монозиготними особинами Б. полізиготними особинами В. лінійними особинами Г. напівсибсами 12. укажіть на якому тижні вагітності людський зародок починають називати плодом: А. третьому Б. дев`ятому В. дванадцятому Г. п`ятнадцятому.



Вы находитесь на странице вопроса "які функції притаманні статевому та нестатевому поколінням при здійсненні складних життєвих циклів", категории "биология". Данный вопрос относится к разделу "10-11" классов. Здесь вы сможете получить ответ, а также обсудить вопрос с посетителями сайта. Автоматический умный поиск поможет найти похожие вопросы в категории "биология". Если ваш вопрос отличается или ответы не подходят, вы можете задать новый вопрос, воспользовавшись кнопкой в верхней части сайта.